Dywaniki grzewcze - korporały

Produkt ten jest dedykowany głównie osobom duchownym, odprawiającym msze święte. Stojąc na dywaniku grzewczym gwarantujemy, że zimno bijące z posadzki nie będzie miało wpływu na osoby stojące na macie. Przyjemne ciepło wytwarzane przez drut oporowy unosząc się do góry ogrzewa księdza lub osoby na nim stojące. Przy zastosowaniu korporału, gdzie ksiądz ogrzewa sobie dłonie i kielich unosi się ciepłe powietrze, które jest wdychane w czasie liturgii i kazania, nie powodując uszkodzenia strun głosowych, co ma często miejsce w zimnych świątyniach w czasie odprawiania liturgii. Korporały znajdują zastosowanie na ołtarzu, są one grubości około 4 mm i umieszczone pod obrusem, czyniąc je praktycznie niewidocznymi.

Specjalnie skonstruowane korporały mniejszych rozmiarów służą do ogrzania ampułek z wodą i winem. Korporały o nieco odmiennej konstrukcji są również stosowane na mównicach.

Elementem konstrukcyjnym jest specjalna blacha o grubości 1.5- 2 mm (w zależności od wielkości dywanika) na macie naklejony jest specjalny filc niepalny, a na nim znajduje się spirala grzewcza. Całość ubrana jest w pokrowiec uszyty z tkaniny o wysokim stopniu ścieralności, minimum 35 000 cykli. Dywanik grzewczy połączony jest kablem z sterownikiem, w którym znajduje się transformator bezpieczeństwa, to oznacza że osoba stojąca na dywaniku jest w pełni bezpieczna i nawet w przypadku wylania się wody lub przebicia, bądź innych czynników mogących uszkodzić matę grzewczą osoba stojąca ma do czynienia z bezpiecznym napięciem. Pod dolną częścią dywanika, w razie potrzeby, umieszczana jest mata antypoślizgowa. Dywanik można odkurzać, przecierać na wilgotno, a w razie potrzeby zdjąć pokrowiec, wyprać i ponownie założyć. Dywaniki w zależności od wielkości posiadają moc od 100 do 400 Wat, są wykonywane indywidualne, w zależności od żądanej wielkości i mocy grzewczej. Produkujemy również w trzech standardach wymiarowych 65x 65 cm, 100x 65 cm, 120x 65 cm. Moc grzewcza naszych dywaników jest tak dobrana i odpowiednio skonstruowana, że nawet przy bardzo ujemnych temperaturach spełniają one swoją funkcję, tj. oddzielają zimno bijące od posadzki, ogrzewają stopy i ogrzewają Księdza kloszem ciepłego powietrza unoszącym się ku górze.