O FIRMIE

Jesteśmy firmą, która istnieje na rynku od 1991 roku. Generalnie zajmujemy się produkcją ogrzewań kościelnych i wprowadzaniem innowacji, oszczędności energetycznych w budowlach sakralnych. Energooszczędne ogrzewanie kościoła polega na tym, że w pierwszej kolejności ogrzewamy wiernych, dostarczając im bezpośrednio energii cieplną za pośrednictwem mat grzewczych, znajdujących się na górnej powierzchni ławki.

Niewychłodzone organizmy oddają energię cieplną do otoczenia i po części ogrzewają wychłodzoną powierzchnię w świątyni. W ten sposób podnoszą temperaturę powietrza, ogrzewając osoby stojące (każda niewychłodzona osoba działa jako grzałka energii cieplnej o mocy 100W).

Osoby duchowne znajdujące się w prezbiterium ogrzewamy specjalnie do tego skonstruowanymi elementami grzewczymi, takimi jak:

dywaniki grzewcze;
podgrzewane korporały;
podgrzewane konfesjonały;
podgrzewana bielizna.

Wszystkie elementy grzewcze zasilane są bezpiecznym napięciem 24 V, czyli zachowane jest pełne bezpieczeństwo a za niewychłodzenie się organizmu udzielamy gwarancji. Gwarantujemy również za bardzo niskie zużycie energii elektrycznej (w każdej rozdzielni zasilającej nasz system grzewczy, na dowód naszych słów jest zainstalowany licznik poboru mocy).

I tak np. w świątyni przy około 200 miejscach siedzących średnie zużycie energii elektrycznej w skali roku w czasie jednej mszy wyniesie około 2 KWh. Jeżeli przyjemy średni koszt energii za jedną KWh za 0.6 PLN to wyniesie on 1,2 PLN.

Niektóre firmy parające się produkcją i dystrybucją systemów grzewczych głównie dla budowli sakralnych przedstawiają w szczególności dla swojego produktu „bardzo obiecujące” wykresy, tabele, wyliczenie i tym podobne, próbując udowodnić, że właśnie ich system grzewczy jest najbardziej odpowiednim do zastosowania w obiekcie.

Nasza firma przedstawia przykłady realizacji, nawiasem mówiąc najbardziej znaczące obiekty w kraju i za granicą. Nie tabele, wykresy i wyliczenia, lecz fakty, przykłady i opinie od zadowolonych klientów, którzy od lat korzystają z naszego systemu grzewczego.

Firma Kamo w odróżnieniu od innych firm z branży o podobnym profilu nie opiniuje konkurencyjnych firm w najgorszym możliwym świetle. Faktem jest, że tam gdzie inne systemy grzewcze zawiodły,nasz system grzewczy funkcjonuje od lat, spełniając oczekiwania wiernych i osób duchownych.

Nasz system grzewczy jest z całą pewnością uczciwą alternatywą dla ogrzewania wiernych, po części świątyni.

Dlatego też prosimy o rozwagę w wyborze odpowiedniego systemy grzewczego, który spełniałby oczekiwania wiernych i osób duchownych. Z przykrością stwierdzam fakt, że w 70 % procentach naszych realizacji instalujemy nasz system w obiektach gdzie istnieje jeden albo dwa systemy grzewcze.

Nasz system grzewczy jest z całą pewnością uczciwą alternatywą dla ogrzania wiernych i po części kościoła. Za ww. tekst odpowiadam z całą odpowiedzialnością jako właściciel firmy Kamo i prezes zarządu,

Brunon Kreft

Działamy na rynku od 1991 roku.