Ogrzewanie obiektów sakralnych, ogrzewanie kościołów zabytkowych, drewnianych

Kościoły ze względu na ich konstrukcję, dużą kubaturę, a w kościołach zabytkowych na ochronę zabytków nie nadają się do ogrzewania w całości. Nas system grzewczy przeznaczony jest do ogrzewania wiernych, osób duchownych i po części świątyni.

Jeżeli usiądziemy w zimnym kościele na wychłodzonej ławce, to w ciągu kilku minut z osoby siedzącej zostanie „wyciągnięta” energia cieplna przez zimne siedzisko, powietrze i mury. Siedząc na naszej macie grzewczej, dostarczamy osobie w bezpośrednim kontakcie z organizmem energii cieplnej, wytwarzanej przez drut oporowy w temperaturze maksymalnie 36oC (produkt posiada badanie bezpieczeństwa i certyfikat CE wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Warszawie). Urządzenia, z których składa się nowoczesne ogrzewanie kościołów drewnianych, można łączyć w dowolną ilość sektorów grzewczych, które posiadają płynną regulację siły grzewczej. Wytwarzana energia cieplna przez specjalistyczny element oporowy jest absolutnie neutralny dla rozruszników serca i tym podobnych, dla skóry i innych organów ludzkich. Dostarczając energii cieplnej do organizmu, nie pozwalamy na jego wychłodzenie, co pozwala na komfortowe uczestniczenie w czasie obrzędu liturgicznego. Osoby siedzące, które się nie wychładzają, emitują energię cieplną, każda około 100 W, co powoduje po części ogrzanie osób stojących i zmianę powietrza w świątyni. Elektryczne ogrzewanie kościołów drewnianych jest jednocześnie absolutnie neutralne dla zabytków znajdujących się w jej wnętrzu, co potwierdzają nam liczne badania, znaczący eksperci i przeprowadzone realizacje (Bazylika Mariacka w Gdańsku, Bazylika Archidiecezjalna w Częstochowie, Bazylika Archidiecezjalna we Włocławku, kościół pw. Jadwigi Królowej w Krakowie, kościół pw. św. Jerzego i Jadwigi w Kłecku, kościół pw. Chrystusa Króla w Jarocinie, kościół pw. św. Jacka w Straszynie, kościół pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, Sanktuarium w Maryjne w Jaworznie i wiele innych). Ogólnie zrealizowaliśmy już częściowo lub w całości ogrzewanie około 450 kościołów zabytkowych i innych na terenie kraju i za granicą.

Nasz system grzewczy znajduje zastosowanie w zarówno w bardzo małych, jak i w największych świątyniach w kraju i za granicą. Inwestycje w kompleksowe ogrzewanie kościołów można przeprowadzać w wielu etapach, sukcesywnie rozszerzając ilość grzanych ławek.

Tu prosimy o roztropność i zastanowienie się w wyborze systemu grzewczego, gdyż są to inwestycje, które przeprowadza się na długie lata. Bardzo przykrym doświadczeniem jest dla nas, gdy w 70% naszych realizacji montujemy nasze urządzenie grzewcze w kościołach, w których istnieje jeden lub więcej systemów grzewczych, które nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań lub są zbyt drogie w eksploatacji.

My jako firma i ja osobiście (Brunon Kreft- właściciel i prezes) gwarantuję za ilość zużytej energii i zadowolenie odbiorców. W przeciwnym wypadku zwracamy koszt inwestycji w ogrzewanie kompleksowe kościołów. Z przyjemnością muszę jednak stwierdzić, że od kiedy zaczęliśmy produkować ten system grzewczy tj. 12 lat, nie zanotowaliśmy przypadku reklamacji tego typu.

Mata grzewcza położona jest na ławce, a pod nią znajduje się cienka mata antypoślizgowa. Element grzewczy (mata) połączona jest kablem z transformatorem bezpieczeństwa, który znajduje się pod siedziskiem ławki. We wnętrzu maty grzewczej znajduje się 25 mm grubości pianka o gęstości R- 120 (dla porównania w przemyśle meblowym używa się średniej pianki o gęstości 30). Im większa gęstość, tym dłuższa żywotność siedziska bez jego deformowania się. Na gąbce naklejona jest spirala grzewcza z drutu oporowego na specjalnym filcu. Grubość maty wynosi 30 mm. Cała mata grzewcza ubrana jest w pokrowiec, który w dolnej części wyposażony jest w zamek błyskawiczny i w razie potrzeby można pokrowiec zdjąć, wyprać i ponownie założyć. Sukna stosowane do produkcji pokrowców są bardzo wysokiej jakości, używane również w przemyśle meblarskim dla mebli o wysokiej jakości, a stopień ścieralności wynosi około 35 000 cykli.

prezbiteriów
zakrystii
organistów
konfesjonałów

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez pocztą mailową ( kamo@kamo.com.pl ) lub bezpośrednio poprzez kontakt telefoniczny (+48 604 419 278 / +48 59 823 21 47). Udzielimy fachowej porady i postaramy się odpowiedzieć na państwa wszystkie pytania.

Gwarantujemy również solidność, punktualność i rzetelność, jak i to, że do wykonania naszych produktów używać będziemy materiałów o najwyższej jakości dostępnej na rynku.